Tong Na Enterprise Co., Ltd. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Делови за печат, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Делови за печат

Tong Na Enterprise Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Делови за печат ->, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за печат производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Рамна пролет е наша компанија’Производ за ран развој,со долга историја,и доста вешто искуство и технологија.Тоа е снабдување со големи OEM фабрики во Тајван,и последователно влезе во големите автомобилски OEM фабрики во други региони. GSC46-1 Волутна пролет,3.3*9.Прилагодувач на автомобилско седиште од 7 мм Искористена пружина,Третман со обложување со процес на сапонификација Производ од Тајван Наплата за наплата за првата пратка Повеќе од 40 години искуство,од стегање до формирање,целиот процес е автоматизиран,и достапно е тестирање на примерокот Кинески челик Тајвански материјал ISO90001&TS16949 Сертификација
Tong Na Enterprise Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Делови за печат ->, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за печат производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
8-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Може да се изберат различни стилови на Sector Gear и Lock Gear,извезува во сите региони во светот,користи од бунар-познати автомобилски фабрики Секторска опрема,Горен заб 50.5*4 мм Автомобилската индустрија,машинската индустрија Условите за плаќање може да се преговараат според потребите на клиентите Печатење,миење на забите,термичка обработка,долгогодишно искуство во производството,професионално мерење на квалитетот,брза испорака,заврши после-услуга за продажба,достапен примерок потврда Директно купување на челик од Тајван Кина,стабилно снабдување,сертификација за квалитет TS16949 ISO90001 двете сертификација Дизајн и производство во Тајван
Tong Na Enterprise Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Делови за печат ->, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за печат производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
4-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Деловите за електронска комуникација се наша компанија’најдобро е-продажба на производи,користени од големите електронски брендови.Делови што се користат од локални и други региони во Југоисточна Азија. 273 Електронски делови,Пружина за контакт на батеријата,3.24*3.33 мм Компјутери,Електроника,Делови за печат поврзани со мобилен телефон ТТ45~60 дена за уплата Според потребите на клиентите,обработка и производство на цртеж,може да обезбеди тестирање на примерокот,2.5Д професионално мерење,континуирано производство на мувла брзо и стабилно. Материјал од фосфор бакар И TS16949 и ISO90001 сертификат Производ од Тајван
Tong Na Enterprise Co., Ltd.
Купете го најдобриот водич на Делови за печат ->, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за печат производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Развојот на мувла и деловите за печат се наша компанија’силата на.Покрај тоа, производите не се користат само од локалните производители на OEM,но и се извезува во странски OEM фабрики. Жица за пијано 7*Делови за печат од 428 мм Автомобилска индустрија Условите за плаќање може да се преговараат според количината на испорака Може да се обезбеди примерок за тестирање.Може да се произведува и во Тајланд,Професионален дизајн на цртање,стабилно производство и испорака,висококвалитетна сертификација. Јапонски материјал Сертификуваат и ISO90001 и TS16949 Производ од Тајван
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Делови за печат

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Што е најдоброДелови за печат ?
Метал печат е производствен процес кој се користи за претворање на рамни метални лимови во специфични форми. Тоа е сложен процес кој може да вклучи голем број техники за формирање метал, како што се бришење, удирање, виткање и пробивање. Нашите производи вклучуваат Метални пролетни клипови , Метална купола , Метални делови за штанцување , Електронски делови , Делови за конектор пружини, Пролетни делови Волут пролет , Делови за менувач и ЦПУ делови . Процесите на печат на метали продолжуваат да се развиваат и подобруваат со новата технологија. Не само што производствениот процес има корист од зголемената автоматизација од крај до крај, туку и машините за штанцување стануваат понапредни.

Имаме и многу автомобилиДелови за печат и извори. Процесите на производство на печат на метал може брзо и чисто да создадат цврсти метални делови и форми. Процесот користи специјализирани матрици кои притискаат лимови од метал во точно вистинската форма. Овие пружини се користат во најнапредните нови возила на пазарот и му нудат на корисникот на возилото најмазното патување достапно денес. Овие делови се користат во различни апликации кои се клучни за мисијата, каде што перформансите, доверливоста и животниот век се неопходни. Нашите автомобилски пружини, жичани форми и печати често се избираат врз основа на апликацијата и околината. Добредојдовте да не контактирате.